• برای اطلاع از قیمت ها و خرید انواع روغن هیدرولیک می توانید با شماره 26112600 - 021 تماس بگیرید

روغنهای هیدرولیک عموماً در سیستمهای هیدرولیک، گردشی و دیگر کاربردهای صنعتی (پرسهای سبک و سنگین جعبه لینگ انواع کمپرسور، جعبه دندههای بسته، یاتاقانهای ضد اصطکاک و سیستمهای انتقال قدرت هیدرولیک) مناسب میباشد و جزو دسته ی روغن صنعتی قرار می گیرند این روغن ها، میبایست در مقابل اکسیداسیون و سایش مقاومت مناسب داشته باشند، همچنین دارای قابلیت فیلتراسیون عالی باشند. عمده روغنهای هیدرولیک موجود دارای قابلیت تفکیکپذیری آسان آب و هوا از روغن و نیز دارای خاصیت ضدکف میباشد. روغنهای هیدرولیک عمدتاً در سطوح کیفیت HLP و HP تولید میگردند. >روغنهای هیدرولیک در گریدهای ٢٢، ٣٢، ٤٦، ٦٨، ١٠٠، ١٥٠، ٢٢٠، ٣٢٠ قابل عرضه میباشند. جدول معادل روغنهای هیدرولیک به شرح زیر می باشد.

نام محصول بهران نام محصول ایرانول نام محصول توتال نام محصول شل نام محصول گالف
بهران هیدرولیک H ایرانول H Total Azolla ZS Shell Tellus S2M Gulf HARMONY AW

نوع دیگری از روغنهای هیدرولیک با سطوح کیفیت HVLP تولید میگردند که عمدتاً شاخص گرانروی بالایی تغییرات گرانوری کمتری نسبت به تغییرات دما دارند و در دما و فشار بالا کاربرد وسیعی دارند.

جدول معادل روغن هیدرولیک با شاخص گرانروی بالا

 

 

نام محصول بهران نام محصول ایرانول نام محصول توتال نام محصول شل نام محصول گالف
بهران هیدرولیکT ایرانول HV Total Equivis ZS Shell Tellus S2V + Gulf HARMONY HVI

از مزایای مهم این نوع روغن هیدرولیک میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • شاخص گرانروی بالا
  • مقاومت برشی بالا
  • پایداری حرارتی بالا
  • خاصیت ضداکسیداسیون بالا
  • پایداری هیدرولیکی بالا و جلوگیری از بسته شدن فیلتر
  • قابلیت فیلتراسیون بالا
  • نقطه ریزش بسیار پایین

نوع دیگر روغن های هیدرولیک نوع بدون خاکستر (ZINC FREE) با خاصیت ضد سایش و مناسب برای سیستم های هیدرولیک دارای آلیاژ های نرم (نقره) می باشند .

نام محصول بهران نام محصول ایرانول نام محصول توتال نام محصول شل نام محصول گالف
هیدرولیک HP -- AZOLLA AF TELLUS S3 M Gulf HARMONY ZF

یک مایع هیدرولیک یا روغن هیدرولیک وسیله ای است که توسط آن نیرو در ماشین های هیدرولیک انتقال می یابد. مایعات هیدرولیک مشترک بر پایه روغن معدنی یا آب استوار است. نمونه هایی از تجهیزات که ممکن است از مایعات هیدرولیک استفاده کنند عبارتند از بیل مکانیکی و بکسل هیدرولیک، ترمزهای هیدرولیک، سیستم های فرمان قدرت، گیربکس ها، کامیون های زباله، سیستم های کنترل پرواز هواپیما، بالابرها و ماشین آلات صنعتی و... استفاده از روغن موتور SAE 10 ، SAE 20 یا SAE 30 با کمترین امتیاز API به عنوان جایگزینی برای روغن هیدرولیک ایزو 32 ، ISO 46 یا ISO 68 ، به ترتیب برای سیستم های هیدرولیکی تجهیزات سنگین، یک امر متداول در صنایع ساخت و ساز و معدن است.

این بستگی به تجهیزات و تولید کننده دارد. یک کلاس از مایعات هیدرولیک (DIN 51524) وجود دارد که حاوی مواد افزودنی پراکنده و برقی مانند روغن موتور است. استفاده از این مایعات توسط بسیاری از سازندگان تأیید شده و می تواند مزایای مختلفی را در تجهیزات ماشین آلات از جمله جلوگیری از لاک و لجن ایجاد کند. با این حال، این مواد شوینده و پراکندگی می توانند باعث شوند تا مایعات به جای ریختن آب همانطور که می خواهید در یک سیستم هیدرولیک استاندارد، آب دیگری را که موجود است، امولسیون کنند.

آب در حالت تعلیق نگه داشته می شود، که می تواند باعث کاهش روانکاری و فیلتر شود و منجر به پوسیدگی و حفره شود. اگر میزان آب در روغن های هیدرولیک 1/0 درصد حفظ شود، از این مشکلات جلوگیری می شود. مایع هیدرولیک با قابلیت امولسیون مقادیر کمی از آب می تواند در کاربردهای موبایل مفید باشد. در برخی موارد، سازنده تجهیزات اصلی حتی استفاده از روغن موتور چند درجه را به جای یک مایع ویسکوزیته واحد توصیه می کند. بدیهی است، SAE و ISO از دو مقیاس مختلف برای اندازه گیری ویسکوزیته استفاده می کنند. SAE 10W معادل ISO 32 است، SAE 20 معادل ISO 46 و 68 و SAE 30 معادل ISO 100 است. همانطور که مشاهده می کنید بین ISO 68 و SAE 30 تفاوت کمی وجود دارد.

ویسکوزیته سیال تا حد زیادی دمای روغن که در آن سیستم هیدرولیک با اطمینان می تواند کار کند را تعیین می کند. بنابراین اگر از روغن با ویسکوزیته بسیار زیاد برای شرایطی که دستگاه باید کار کند استفاده می کنید، روغن در طی شروع سرما به درستی جریان نمی یابد و یا به اندازه کافی روغن کاری نمی کند. به همین ترتیب ، اگر از روغن با ویسکوزیته بسیار کم برای شرایط استفاده کنید ، حداقل گرمترین میزان لازم و در نتیجه روغنکاری کافی را در گرمترین روزهای سال حفظ نمی کنید.

برخی از تولید کنندگان تجهیزات استفاده از روغن موتور چند درجه ایی در سیستم های هیدرولیک را برای تجهیزات ماشین آلات خود روغن هیدرولیک را توصیه می کنند. بهبود دهنده شاخص ویسکوزیته VI محدوده دمای کارکرد مایعات را گسترش می دهد. فقط بخاطر داشته باشید که با گذشت زمان این بهبود دهنده های VI "برشی خواهند شد"، که باعث تغییر ویسکوزیته سیال در دمای معین می شود. این تاثیری در عملکرد سیستم خواهد داشت.

ترکیبات روغن هیدرولیک

روغن هیدرولیک ترکیبی از روغن پایه و مواد افزودنی است که برای روغن کاری قطعات موتور، کاهش اصطکاک و محافظت از موتور استفاده می شود. روغن موتور هیدرولیک از روغن پایه و مواد افزودنی تشکیل شده است. روغنهای پایه 70-90٪ از کل را تشکیل می دهند و از گاز طبیعی یا نفت خام ایجاد می شوند. در ضمن ، افزودنیهای 10 تا 30 درصد باقی مانده می توانند انواع مختلفی از موارد زیر باشند:

- پراکندگی: به محافظت از عملکرد موتور شما کمک می کند - مواد شوینده: از رسوب جلوگیری می کند - مواد افزودنی ضد کف: از بروز مشکلات در دمای بالا جلوگیری می کنید - مهارکننده های خوردگی: در برابر واکنش اسیدها روی فلز محافظت می کنند

تفاوت بین روغن هیدرولیک و روغن موتور چیست؟

روغن هیدرولیک و روغن موتور از روغنهای پایه با مواد افزودنی مخلوط شده ساخته شده اند. از روغنهای هیدرولیک تراکم پذیری کم، اصطکاک قابل پیش بینی و ثبات گرانروی استفاده می شود. روغن موتور به منظور مقاومت بالا در برابر گرما، مقاومت در برابر جذب سوخت ها و تركيبات شيميايی حاصل از احتراق در نظر گرفته شده است. روغن هیدرولیک و روغن موتور به احتمال زیاد دارای افزودنی هایی هستند که قصد دارند مواد شوینده ای را برای کاهش کف ایجاد کنند. با پیدا کردن آنچه برای تجهیزات و موتور مناسب است می تواند بهترین روغن را برای تجهیزات خود فراهم کنید. روغن هیدرولیک واسطه انتقال انرژی در کلیه سیستمهای هیدرولیک است. آنها حاوی طیف گسترده ای از ترکیبات شیمیایی هستند.

این شامل روغنها، بوتانولها، فتالاتها، چربیها، پلی آلکیلن گلیکولها، مهارکننده های خوردگی، مواد افزودنی ضد فرسایش و غیره می باشد. هدف اصلی روغن هیدرولیک انتقال انرژی هیدرولیک است، اما در عملکردهای ثانویه نیز مفید است. این کارکردهای ثانویه می تواند انتقال گرما، حذف آلودگی، آب بندی و روانکاری باشد.

تجهیزات هیدرولیک برای محافظت از قسمتهای داخلی برای پوشیدن و ذوب، نیاز به روانکاری دارد. روغن هیدرولیک روانکاری کامل بین قطعات متحرک را فراهم می کند. این سیستم ها بدون داشتن خاصیت روغن کاری روغن هیدرولیک بسیار ناکارآمد و غیرقابل اعتماد خواهند بود. برای اینکه روغن هیدرولیک کار کند، خواص خاصی وجود دارد که باید آنها را بدانید، مانند موارد زیر:

- ويسکوزيته: از روغن در برابر آسيب هايي که مي تواند باعث حفره شود ، محافظت مي کند - شاخص ویسکوزیته: ویسکوزیته را از یک درجه حرارت به دیگری اندازه گیری کنید - لباس مهارکننده : با کاهش سایش به افزایش عمر تجهیزات کمک میکند
  • آخرین مقالات

اکتبر 26, 2021
روغن گیربکس مناسب گیربکس های اتوماتیک و دستی

انتخاب روغن گیربکس مناسب برای گیربکس های اتوماتیک و دستی

انتخاب روغن گیربکس مناسب برای گیربکس های اتوماتیک و دستی روغن گیربکس مناسب اهمیت فراوانی برای اتومبیل دارد زیرا قطعات متحرک و چرخ دنده ها، نقش […]
اکتبر 2, 2021
ضد یخ مناسب برای انواع خودروها

ضد یخ مناسب برای انواع خودروها کدام است؟

ضد یخ مناسب برای خودروها، نقش پررنگ و بسیار مهمی در سلامت آنها دارد. متاسفانه بیشتر صاحبان و دارندگان خودرو به استفاده مداوم از ضد یخ […]
سپتامبر 9, 2021
کاربرد روغن و گریس مناسب در صنعت دریایی

کاربرد روغن و گریس مناسب در صنعت دریایی و کشتی‌ها

کاربرد روغن و گریس مناسب در صنعت دریایی و کشتی‌ها روغن و گریس برای مراقبت از موتورها و تجهیزات ماشین‌آلات و ایجاد و افزایش بهره‌وری در […]
Buy now