• برای اطلاع از قیمت ها و خرید انواع روغن شل می توانید با شماره 26112600 - 021 تماس بگیرید

با گذشت سالها و مایل ها حرکت دراتومبیل شما، این غیر معمول نیست که موتور با گذشت زمان شروع به از دست دادن مقدار کمی روغن کند. با این حال، از دست دادن خیلی سریع روغن می تواند به مشکلاتی منجر شود. اگر روغن کافی در موتور نباشد، ممکن است آسیب بزرگی وارد کند زیرا قطعات فلز بدون روغن بر روی یکدیگر می پیچند و ایجاد اصطکاک، ایجاد گرمای بیش از حد و ایجاد پیچ و خم شدن موتور و حتی اجزای فیوز در کنار هم را خواهند داشت.

ما می خواهیم به شما در محافظت از موتور اتومبیلتان كمك كنیم تا در طولانی ترین زمان ممکن دوام بهتری داشته باشد. تکنسین های ما در این گروه صنعتی، می توانند به مراقبت از اتومبیل شما کمک کنند، این بدان معناست که هر چند هفته یک کوارته روغن را درون موتور ریخته یا مشکل را برطرف کنید، بنابراین موتور شما در وهله اول متوقف نمی شود. در زیر، دلایل از دست دادن موتور و استفاده از روغن شل را جمع آوری کرده ایم. در مورد اتومبیل خود، نحوه مراقبت از آن و استفاده از روغن شل برای اتومیبل و قطعات آن را بهتر بشناسید.

نشت روغن را مهندسی کنید و خاصیت های روغن شل

اگر ماشین شما خوب کار کرده است و هیچ موتور چک یا چراغ فشار روغن کم نشان نمی دهد، اما یک آزمایش با قطر نشان می دهد که سطح روغن هنوز کمی پایین است بنابراین میتوانید با استفاده از روغن شل این نیاز را برطرف کنید، ممکن است در موتور نشتی کمی داشته باشید اگر نشت بزرگی داشتید، حتماً آن را خواهید شد یا با چراغ هشدار دهنده در داشبورد یا یک گودال بزرگ روغن که زیر اتومبیل شما تشکیل می شود. خاصیت چسبناک روغن شل به معنای آن است که گودالهای بزرگ، آشکار و سیاه رنگی را در زیر ماشین شما باقی می گذارد. اما یک نشت روغن بسیار کم می تواند باعث شود موتور بدون هیچ علامت دیگری مقدار کمی روغن از دست بدهد. روغن به آرامی از موتور بیرون می زند و اجزای فلزی مانند پوشش دریچه ها و منیفولدهای اگزوز را از موتور خارج می کند. شما هیچ نشتی و دود قابل مشاهده را مشاهده نمی کنید که در غیر این صورت شما را به سمت مشکل بر می دارد. بعد از این علائم میتوانید به اولین تعمیرگاه های اتومیبل بروید و بخواهید از روغن شل برای موتور استفاده کند تا این مشکل برطرف شود.

صدا مانند ماشین شما؟

توصیه می کنیم از خدمات ما در این گروه صنعتی بازدید کنید. با استفاده از ابزارهای ویژه می توانیم نشت روغن ماشین شما را بیابیم و بهترین راه کار را برای وسیله شما پیشنهاد کنیم.

میل لنگ یک قسمت مرکزی از موتور خودروی شما است که بسیاری از قسمتهای متحرک آن را نگه می دارد. این قطعات باید توسط روغن موتور از گرما و اصطکاک محافظت شوند. اما با گذشت زمان، فشار این قطعات می تواند مشکلاتی در داخل میل لنگ ایجاد شود زیرا گازهای احتراق از طریق حلقه های پیستون فشار عجیبی به موتور ماشین شما وارد میکند. این فرآیند "دم دستی" نامیده می شود. سیستم تهویه مثبت Crankcase ، این فشار را تسکین می دهد و گازهای احتراق را به مانیفولد ورودی می فرستد تا در موتور سوخت شود. اگر این سیستم ناقص باشد، فشار می تواند در قطعات ایجاد شود و روغن را به قطعات مصرفی نرساند، در نتیجه باعث نشت موتور می شود. یا اینکه ، شیر PCV می تواند گرفتگی کرده و باعث شود موتور از روغن استفاده کند و آن را درون داخلی بسوزاند. این مشکل حتی می تواند باعث شود موتور به طور تقریبی کار کند، باعث شارژ مجدد و متوقف شدن موتور شود. ما به شما پیشنهاد میکنیم که از روغن شل استفاده کنید تا بتواند با توجه به ترکیبات منحصر به فرد و کارآمدی که برای قطعات دارد عمر موتور ماشین شما را طولانی و از ایجاد اصطلاک و گرمای بیش از اندازه در موتور و یا حتی توقف بیجا در حین حرکت را، جلوگیری کند.

حلقه های پیستون با استفاده از روغن های شل در اتومبیل

اگر موتور روغن نشت کند، و سیستم PCV همانطور که باید کار می کند، این بدان معنی است که موتور شما احتمالاً داخل آن فرسوده است. در نتیجه موتور مقداری روغن مصرف می کند. اگر موتور به اندازه کافی روغن بسوزاند، در واقع می توانید دودهای اگزوز مایل به خاکستری را مشاهده کنید که از قسمت انتهایی خارج میشود. حلقه های پیستون به گونه ای طراحی شده است که در برابر دیواره سیلندرهای موتور خاموش می شود و روغن موتور را در میل لنگ و مخلوط هوا- سوخت در سیلندرها نگه می دارد.

دمنده مخلوط هوا / سوخت را از طریق حلقه های پیستون و داخل میل لنگ همانطور که در بالا توضیح داده شده، اما اگر حلقه های پیستون بدی داشته باشید و یا از روغن های موتور بد استفاده کنید، روغن می تواند راه دیگر را به داخل محفظه های احتراق نیز طی کند. این روغن در موتور می سوزد و می تواند منجر به آسیب شود. برای برطرف کردن این مشکل، باید از روغن مناسب برای موتورها استفاده کنید، بهترین گزینه میتواند روغن شل موتور باشد که میتواند با استفاده از خاصیت های خود از ایجاد هرگونه آسیب به ماشین و موتور جلوگیری کند.

  • آخرین مقالات

اکتبر 26, 2021
روغن گیربکس مناسب گیربکس های اتوماتیک و دستی

انتخاب روغن گیربکس مناسب برای گیربکس های اتوماتیک و دستی

انتخاب روغن گیربکس مناسب برای گیربکس های اتوماتیک و دستی روغن گیربکس مناسب اهمیت فراوانی برای اتومبیل دارد زیرا قطعات متحرک و چرخ دنده ها، نقش […]
اکتبر 2, 2021
ضد یخ مناسب برای انواع خودروها

ضد یخ مناسب برای انواع خودروها کدام است؟

ضد یخ مناسب برای خودروها، نقش پررنگ و بسیار مهمی در سلامت آنها دارد. متاسفانه بیشتر صاحبان و دارندگان خودرو به استفاده مداوم از ضد یخ […]
سپتامبر 9, 2021
کاربرد روغن و گریس مناسب در صنعت دریایی

کاربرد روغن و گریس مناسب در صنعت دریایی و کشتی‌ها

کاربرد روغن و گریس مناسب در صنعت دریایی و کشتی‌ها روغن و گریس برای مراقبت از موتورها و تجهیزات ماشین‌آلات و ایجاد و افزایش بهره‌وری در […]
Buy now