• برای اطلاع از قیمت ها و خرید انواع روغن صنعتی می توانید با شماره 26112600 - 021 تماس بگیرید

روغن صنعتی چیست ؟

روان کننده ها هزاران سال است که مورد استفاده قرار می گیرند. صابون های کلسیم در محور ارابه های مربوط به سال 1400 قبل از میلاد شناسایی شده اند . در زمان اهرام سنگی، بر روی سنگ ها روغت می ریختند تا بتوانند به به راحتی انها را انتقال دهند . در دوره ی دوم، روان کننده ها بر پایه ی روغن های کلزا و روغن های حیوانی بنا شده بود. رشد روغن صنعتی در انقلاب صنعتی با استفاده از ماشین آلات مبتنی بر فلز، سرعت بیشتری کسب کرد . با تکیه بر روغنهای صنعتی نیاز اینگونه ماشین ها برای دستیابی به موفقیت با توسعه تقطیر خلاء نفت، پیشرفت قابل چشمگیری داشته است . این فناوری امکان تصفیه مواد غیر فرآورده، که در بسیاری از روان کننده های رایج وجود دارد فراهم شده است .

روان کننده ها و یا به اصطلاح امروزی «روغن صنعتی»، ماده ای هستند که معمولا به صورت ارگانیک برای کاهش اصطکاک بین سطوح در تماس متقابل معرفی می شود که در نهایت گرمای ایجاد شده هنگام حرکت سطوح را کاهش میدهد. همچنین ممکن است عملکرد انتقال نیرو، حمل ذرات خارجی یا گرم کردن یا خنک کردن سطوح را داشته باشد. خاصیت کاهش اصطکاک، به روانکاری معروف است.

کاربرد روغن های صنعتی

روغن های صنعتی علاوه بر اینکه برای ماشین آلات صنعتی بزرگ و چرخ دنده ها استفاده میشود، برای بسیاری از اهداف دیگر مورد استفاده قرار میگیرد. موارد دیگری مانند روغن های چربی در محصولات و جلوگیری از چسبیدن مواد اولیه ی تولیدات صنعتی بسیار مورد مصرف قرار میگیرد همچنین کاربرد دیگر آن را میتوان به کاربردهای زیستی انسان، مرتبط ساخت که عمدتا برای کاهش اصطکاک و کمک به عملکرد بهتر و کارآمد یک مکانیزم استفاده می شود. شما با خرید روغن های صنعتی میتوانید با قیمت یک کالا به چندین منظور دست پیدا کنید و با توجه به قیمت روغن های صنعتی نسبت به سایر قیمت ها با توجه به کیفیت و کارایی که دارند میتواند مورد استقبال همگان قرار بگیرد .

انواع روغن های صنعتی

همانطور که در بالا ذکر شد روان کننده ها برای کاهش اصطکاک موجود بین سطوح در قسمت متحرک استفاده می شود . یکی از بزرگترین تصورات غلطی که وجود دارد این است که همه ی روان کننده ها یکسان هستند زیرا آنها عملکردی مشابهی را انجام میدهند، اما همه ی روان کننده ها و یا به اصطلاح دیگر روغن های صنعتی یکسان نیستند .

وقتی با خود فکر می کنید که روغن های صنعتی مناسب برای شما کدام است ممکن است از قبل بدانید که ویسکوزیته مربوط، مهمترین ویژگی برای دستیابی به روغن های مصرفی است . اما روغن های بی شماری وجود دارد که دارای درجه و ویسکوزیته مشابه هستند. به عنوان مثال SAE 50 ضخیم تر است ، در واقع آنها همان ویسکوزیته هستند اما کاملا برای درجه ی مصرفی شما متفاوت است . حتی اگر یک روانکار با قیمت یک روغن صنعتی یکسان یاشد ، برای اهداف مشابه ساخته می شوند ( از نظر عملکرد و ویسکوزیته) ، ساختار آنهاست که باعث می شود آنها برای عملکردهای خاص متفاوت و موثر باشند .

ساختار افزودنی هر نوع روان کننده و یا روغن صنعتی تفاوت عمده ای بین انواع صنعتی و خوردو ایجاد میکند . در حالی که روغن موتور و روغن دنده هر دو دارای مواد افزودنی ضد سایش هستند و برای روغنکاری، نیاز به خنک کننده و محافظت از آنها است . روغن های صنعتی در معرض فشار های صنعت قرار میگیرند : محیط های پرفشار با تماس منظم با آلاینده های ماند خاک و آب هستند. در حقیقت، فشار بالا به روان کننده خاصی احتیاج دارد که در حین کار، سطح مناسبی از ضخامت بین سطوح دنده ها ایجاد کند و تعاملی بین دنده ها ایجاد کند . روغن های صنعتی باید ضمن تحمل روغنکاری برای ماشین های دارای حالت روان، قادر به تحمل این شرایط باشند.

روغن های گیربکس مصنوعی

روغن های گیربکس مصنوعی بدون مواد افزودنی تحت فشار شدید، در شرایطی که مواد افزودنی فشار قوی توصیه نمی شوند، از ایجاد سایش محافظت می کنند.

روغن های پلی گلیکول

روغن های صنعتی پلی گلیکول مایعات غیر نفتی هستند و به طور بالقوه میتوانند در تعدادی از کاربردهای صنعتی محافظت یکسان و یا بهتری را ارائه دهند. این میتواند از چرخ دنده های بسته شده تا یاتاقان ها و کمپرسورها متفاوت باشد. روغن های صنعتی پلی گلیکول هیچ خطری برای برنز، مس یا اجزای برنجی وسایل ایجاد نمیکنند ، اما آنها برای استفاده با چرخ دنده های ساخته شده از آلیاژ برنز آلومینیومی پیشنهاد نمیشود.

روغن های مرکب

روغن های صنعتی دنده مرکب معمولا با چرخ دنده های کرم صنعتی استفاده می شود ( ترکیبی که پیچ با دنده مشبک میشود ) که به روان کننده ویسکوزیته بالاتری نیاز دارد . روغن های دنده ای ترکیبی با 4-6 ٪ اسید چرب بلند یا مصنوعی برای افزایش روانکاری طراحی شده اند.

از آنجا که هر صنعت نیاز های خاص خود را دارد، شرکت اکسیر صنعت آسیا روغن های صنعتی را ارائه می دهد که کاملا با محیطی که در آن کار میکنید سازگار است. طیف گسترده ای از روان کننده های صنعتی و یا هان روغن های صنعتی ما شامل روغن های صنعتی دنده ، روغن صنعتی هیدرولیک ، روغن صنعتی کمپرسور ، روغن های صنعتی انتقال حرارت و طیف گسترده ای از گریس برای نامگذاری برخی از محصولات ما میباشد. همچنین ما از توربین های با کیفیت بالا و روغن های صنعتی پیشگیرانه ایی زنگ زدگی را برای همه ی نیاز های شما فراهم میکنیم . جهت مشاهده صفحه روغن توتال کلیک کنید.
  • آخرین مقالات

اکتبر 26, 2021
روغن گیربکس مناسب گیربکس های اتوماتیک و دستی

انتخاب روغن گیربکس مناسب برای گیربکس های اتوماتیک و دستی

انتخاب روغن گیربکس مناسب برای گیربکس های اتوماتیک و دستی روغن گیربکس مناسب اهمیت فراوانی برای اتومبیل دارد زیرا قطعات متحرک و چرخ دنده ها، نقش […]
اکتبر 2, 2021
ضد یخ مناسب برای انواع خودروها

ضد یخ مناسب برای انواع خودروها کدام است؟

ضد یخ مناسب برای خودروها، نقش پررنگ و بسیار مهمی در سلامت آنها دارد. متاسفانه بیشتر صاحبان و دارندگان خودرو به استفاده مداوم از ضد یخ […]
سپتامبر 9, 2021
کاربرد روغن و گریس مناسب در صنعت دریایی

کاربرد روغن و گریس مناسب در صنعت دریایی و کشتی‌ها

کاربرد روغن و گریس مناسب در صنعت دریایی و کشتی‌ها روغن و گریس برای مراقبت از موتورها و تجهیزات ماشین‌آلات و ایجاد و افزایش بهره‌وری در […]
Buy now